Egy tetőtéri lakás kialakítása több kihívást tartogat, mint egy hagyományos otthon megtervezése. Számolnunk kell a ferde falsíkokkal, alacsonyabb vagy éppen nagyobb belmagassággal, és azzal is, hogyan fogunk függönyözni vagy hogyan oldjuk meg a tárolás kérdését. Ugyanakkor a tetőtér szinte kínálja a hangulatos kuckós helyeket, amelyek segítik a barátságos "fészek" megteremtését.
Hogyan lesz otthonos?
- Tetőtéri lakást ne tagolj túl sok helyiségre, mert a tetősíkok amúgy is megbontják a teret.
- A falburkolatok mintázata inkább hosszanti irányú legyen, ami felfelé nyújtja a helyiséget, például fehér vagy világos lambéria.
- Szintén felfelé növeli a teret, ha csak egy falszakaszra teszel tapétát vagy függőleges irányú dekor-elemeket helyezel a falra, például tükröt, képeket, falmatricát.
- A nagy belmagasság okozta aránytalanságokon is javíthatsz a falburkolatok variálásával.
- Általában nyomasztóan hat, ha a ferde falra szereled a lámpát, kivéve, ha az ablak fölé kerül.
- A ferde falrészek inkább maradjanak fehérek, az egyenes falak viszont nyugodtan lehetnek színesek vagy valamilyen burkolattal emelheted ki.
- A tetőtéri ablakok előnye, hogy ősszel és télen is több fényt engednek a lakásba, hátrányuk pedig, hogy megfelelő árnyékolás nélkül nyáron nagyon felforrósodik a lakás. Ezért a belső árnyékolók (sötétítő, roló) mellett mindenképpen gondoskodj külső megoldásról is (hővédő roló)!
- Ha szép a kilátás, a tér kialakításakor ezt is vedd figyelembe! Akár az ablak is lehet szokatlan formájú.

- A ferde falak adta lehetőségeket ügyesen kihasználhatod, ha beépített szekrényeket helyezel ide.



- A konyhánál is közbeszólhatnak a ferde falak: nagy valószínűséggel egyedi bútorokkal tudod legjobban kihasználni a teret. Vagy pedig a ferde szakaszokra polcokat helyezel.
- A fürdőt úgy kell kialakítani, hogy a zuhany számára legalább 2 méter maradjon. A ferde falhoz viszont kerülhet a kád vagy a WC.
- Ahol lehetőség van rá, hagyjuk érvényesülni a tető faszerkezeteit.